Najciekawsze imprezy sezonowe w Swornychgaciach i okolicy

Co roku od pierwszego majowego weekendu do końca września odbywają się w Swornychgaciach różne ciekawe imprezy regionalne, koncerty i zabawy. Najczęściej odbywają się w Domu Kultury, w Domu Rzemiosła i w Amfiteatrze przy plaży.

Imprezy sezonowe na Kaszubach 2021

WIEJSKI DOM KULTURY W SWORNEGACIACH
ul. Mestwina 10
89-608 Swornegacie
tel.   533 933 924
(kontakt w sprawie warsztatów, punkt Informacji turystycznej)
tel. 533 343 471 (kierownik) /  533 343 475 (instruktor)

Organizatorzy zastrzegają, że z powodu pandemii plany imorez moga ulec zmianie

Imprezy zaplanowanie przez Muzeum we Wdzydzach Kiszewskich 

1 VI

Dzień Dziecka

„Na wiejskim podwórku” - dawne dziecięce zabawy i zabawki.

„Mistrz i uczeń” - warsztaty:

- malujemy na szkle,

- robimy kwiaty z papieru,

- tkamy, haftujemy, szyjemy, robimy firankę,

- lepimy garnki,

- kręcimy sznury i powrozy,

- rysujemy i malujemy,

- gramy na narzędziach i instrumentach ludowych,

- uczymy się języka kaszubskiego.

24 VI Dzień Świętego Jana

Zwyczaje i obrzędy nawiązujące do tradycyjnych obchodów świętojańskich.

4 VII

34 rocznica poświęcenia kościoła ze Swornegaci

17 - 18 VII

47 Jarmark Wdzydzki

Największy kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego na Kaszubach:

- wystawa prac twórców ludowych, artystów, rzemieślników i rękodzielników z Pomorza i innych regionów Polski,

- pokazy i warsztaty wiejskich zajęć i rzemiosł, sztuki ludowej i rękodzieła,

- występy zespołów folklorystycznych, wiejskich kabaretów i teatrów,

- koncerty muzyki klasycznej na zabytkowych instrumentach; koncerty wokalne,

- gry, zabawy, konkursy,

- potrawy kuchni regionalnych.

15 VIII

Święto Matki Boskiej Zielnej

„Rośnie byliczka na odłogu...” - obrzędowe widowisko dożynkowe.

18 - 19 IX

Z motyką na bulwy

- wystawa historii uprawy roślin bulwiastych, prezentacja gatunków,

- wybieranie „bulew” z zagonów, orka i bronowanie pól po wykopkach,

- degustacje potraw z ziemniaka i topinambura z ogniska, pieca chlebowego i „platy”,

- konserwowanie żywności dawnymi sposobami.

KALENDARZ CYKLICZNYCH IMPREZ KULTURALNYCH CHOJNICE 2021

CZERWIEC

wydarzenie: Wielki Dzień Dziecka

organizator: Promocja Regionu Chojnickiego Sp. z o. o./ Resler Junior

miejsce: Chojnice, Stary Rynek

termin: 01.06.2021

kontakt: 52 397 05 97

wydarzenie: Przegląd piosenki religijnej „Credo”

organizator: SP nr 1, ChCK, Bazylika Mniejsza w Chojnicach

miejsce: Amfiteatr Fosa miejska (Bazylika Mniejsza w Chojnicach)

termin: 11.06.2021

kontakt: 692 342 707

wydarzenie: Taneczna Fiesta

organizator: KTS Piętro Wyżej

miejsce: Centrum Park

termin: 12-13. 06.2021

kontakt: 792 868 068

wydarzenie: InterTony Festiwal

organizator: Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej, Chojnickie Centrum Kultury

miejsce: Stadion „Kolejarz” Chojnice

termin: 19.06.2021

kontakt: 523972215

wydarzenie: Spektakl Taneczna Podróż Dookoła Świata

organizator: KTS Piętro Wyżej

miejsce:

termin: 20. 06.2021

kontakt: 792 868 068

wydarzenie: Spektakl „Ziemia obiecana” Polskiego Teatru Tańca

organizator: Chojnickie Centrum Kultury

miejsce: Chojnickie Centrum Kultury

termin: 23.06.2021

kontakt: 523972215

wydarzenie: Dni Chojnic

organizator: Promocja Regionu Chojnickiego Sp. z o. o./ Urząd Miejski w Chojnicach

miejsce: Chojnice, Stary Rynek, Fosa Miejska, Park Tysiąclecia

termin: 25-27.06.2021

kontakt: 52 397 05 97

wydarzenie: Gala taneczna ChCK

organizator: Chojnickie Centrum Kultury

miejsce: Chojnickie Centrum Kultury

termin: czerwiec 2021

kontakt: 523972215

LIPIEC

wydarzenie: Festiwal Sztuki Ulicznej „Chojnicka Fiesta”

organizator: Amfiteatr Fosa Miejska, Stary Rynek

miejsce: Chojnickie Centrum Kultury

termin: 3.07.2021

kontakt: 523972215

wydarzenie: VIII Letnie Koncerty Organowe Chojnice 2021

organizator: Parafia p. w. Ścięcia Św. Jana Chrzciciela

miejsce: Kościół p. w. Zwiastowania NMP w Chojnicach

termin: lipiec 2021

kontakt: 600 823 622

wydarzenie: Festiwal folkloru Kaszub

organizator: Stowarzyszenie Na Rzecz Lokalnej Przedsiębiorczości

miejsce: Chojniczki

termin: 10.07.2021

kontakt: 663 652 224

wydarzenie: Międzynarodowy Festiwal Folkloru

organizator: Promocja Regionu Chojnickiego Sp. z o. o.

miejsce: Chojnice, Stary Rynek

termin: 30-31.07.2021

kontakt: 52 397 05 97

wydarzenie: Wakacje z Chojnickim Centrum Kultury

organizator: Chojnickie Centrum Kultury

miejsce: Chojnickie Centrum Kultury

termin: lipiec 2021

kontakt: 523972215

SIERPIEŃ

wydarzenie: VIII Letnie Koncerty Organowe Chojnice 2021

organizator: Parafia p. w. Ścięcia Św. Jana Chrzciciela

miejsce: Kościół p. w. Zwiastowania NMP w Chojnicach

termin: sierpień 2021

kontakt: 600 823 622

wydarzenie: Klubowe Mistrzostwa Polski w Petanque

organizator: Chojnickie Towarzystwo Polsko- Francuskie, PFP, PZS

miejsce: Bulodrom w Parku 1000- lecia

termin: 07-08.08.2021

kontakt: 502 088 237

wydarzenie: Szanty w Chojnicach

organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach, Promocja Regionu Chojnickiego

miejsce: Amfiteatr Fosa Miejska

termin: 6-7.08.2021

kontakt: 523972559

wydarzenie: Chojnicka Noc Poetów

organizator: Chojnickie Centrum Kultury

miejsce: Amfiteatr Fosa Miejska

termin: 14.08.2021

kontakt: 523972215

wydarzenie: Chojnickie Noce Operetkowe

organizator: Chojnickie Centrum Kultury

miejsce: Amfiteatr Fosa Miejska

termin: 21-22.08.2021

kontakt: 523972215

wydarzenie: Klubowe Mistrzostwa Polski w Petanque

organizator: Chojnickie Towarzystwo Polsko- Francuskie, PFP, PZS

miejsce: Bulodrom w Parku 1000- lecia

termin: 24-25.08.2021

kontakt: 502 088 237

wydarzenie: XV Turniej Rycerski

organizator: Bractwo Rycerskie Herbu TUR, Chojnickie Centrum Kultury

miejsce: Amfiteatr Fosa Miejska

termin: 28.08.2021

kontakt: 602332578

wydarzenie: Wakacje z Chojnickim Centrum Kultury

organizator: Chojnickie Centrum Kultury

miejsce: Chojnickie Centrum Kultury

termin: sierpień 2021

kontakt: 523972215

WRZESIEŃ

wydarzenie: Obchody 82. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

organizator: Urząd Miejski w Chojnicach, Chojnickie Centrum Kultury

miejsce: Dolina Śmierci

termin: 1.09.2021

kontakt: 523971800

wydarzenie: VIII Letnie Koncerty Organowe Chojnice 2021

organizator: Parafia p. w. Ścięcia Św. Jana Chrzciciela

miejsce: Kościół p. w. Zwiastowania NMP w Chojnicach

termin: wrzesień 2021

kontakt: 600 823 622

wydarzenie: Wystawa rękodzieła (warsztaty)

organizator: Stowarzyszenie Na Rzecz Lokalnej Przedsiębiorczości

miejsce: SP nr 8 w Chojnicach

termin: 15.09.2021

kontakt: 663 652 224

wydarzenie: Dni Kultury Japonii

organizator: Stowarzyszenie Aikido

miejsce:

termin: wrzesień 2021

kontakt: 501 399 629

wydarzenie: Dni Sztuki

organizator: Chojnickie Centrum Kultury

miejsce: Muzeum Janusza Trzebiatowskiego

termin: wrzesień

kontakt: 523972215

Imprezy sezonowe na Kaszubach 2020

W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju Promocja Regionu Chojnickiego Sp. z o.o. i organizatorzy poszczególnych imprez zastrzegają sobie prawo do zmian w kalendarzu imprez. Szczegółowe informacje znajdziecie  Państwo na stronach internetowych oraz w prasie, radiu, na plakatach i banerach.

 

 

WRZESIEŃ

 

Wystawa historyczna Z przeszłości Chojnic. Od średniowiecza do czasów II Rzeczypospolitej.

Termin: styczeń –grudzień

Miejsce: Brama Człuchowska

Organizator: Muzeum H –E im. J. Rydzkowskiego

 

Wystawa etnograficzna „Kultura materialna Kaszub południowych”

Termin: styczeń –grudzień

Miejsce: Brama Człuchowska –III piętro

Organizator: Muzeum H –E im. J. Rydzkowskiego

 

Szlakiem haftu kaszubskiego. Leonard Brzeziński –zapomniany twórca z Wiela” –prezentacja etnograficzna unikalnej kolekcji haftu kaszubskiego.

Termin: styczeń –grudzień

Miejsce: Kurza Stopa

Organizator: Muzeum H –E im. J. Rydzkowskiego

 

Albin Makowski. Kolekcja historyczno-regionalna / Ekspozycja stała/

Termin: styczeń –grudzień

Miejsce: Chojnice, ul. Drzymały 5

Organizator: Muzeum H –E im J. Rydzkowskiego

 

Instrumenty muzyczne w europejskiej sztuce ludowej” –ekspozycja kolekcji

Termin: czerwiec –wrzesień

Miejsce: Brama Człuchowska

Organizator: Muzeum H –E im. J. Rydzkowskiego

 

Wystawa „Stulecie powrotu Chojnic do Ojczyzny w zbiorach biblioteki”

Termin: styczeń –grudzień

Miejsce: Wszechnica Chojnicka –hol na parterze

Organizator: MBP

 

Wystawa „Podróże marzeń”

Termin: lipiec –wrzesień

Miejsce: Wszechnica Chojnicka –czytelnia

Organizator: MBP

 

XXII Chojnickie Filmobranie

Termin: wrzesień

Miejsce: aula ZSLO, ChCK

Organizator: UM, ChCK, ES Pomerania, DKF „CISZA”



 

Narodowe Czytanie

Termin: 4.09.2020

Miejsce: Brusy

Organizator: Gmina Brusy, CKB, KLO

 

Regaty o „Puchar Komandora ChKŻ”

Termin: 5–6.09

Miejsce: Charzykowy

Organizator: ChKŻ

 

Inscenizacja Szarży pod Krojantami-Festyn kawaleryjski z rekonstrukcją szarży i wybranych epizodów militarnych

Termin: 6.09

Miejsce: Krojanty

Organizator: UG, Fundacja Szarża pod Krojantami

 

Dożynki Gminne i II Targi Rolno Przemysłowe

Termin: 5-6.09.2020

Miejsce: Lotnisko Konarzyny

Organizator: GOK Konarzyny

 

Zaborskie Dożynki Gminne

Termin: 13.09.2020

Miejsce: Brusy

Organizator: Gmina Brusy, CKB, KLO

 

10-lecie Muzeum Janusza trzebiatowskiego w Chojnicach

Termin: 14 –20.09

Miejsce: Muzeum J. Trzebiatowskiego

Organizator: UM, Muzeum J. Trzebiatowskiego

 

 

Zawody spławikowe

Termin: 19.09.2020, godz. 14:00

Miejsce: Jezioro Kiełpińskie

Organizator: PZW Konarzyny

 

Regaty „83 Błękitna Wstęga Jeziora Charzykowskiego”

Termin: 19.09

Miejsce: Charzykowy

Organizator: ChKŻ

 

II Piknik Militarny

Termin: 22.09

Miejsce: strzelnica bracka / Podlesie

Organizator: ZM LOK

 

Zawody w strzelaniu ze strzelby gładkolufowej „TRUR 2019”

Termin: 26.09

Miejsce: strzelnica bracka / Podlesie

Organizator: ZMLOK, KS Chojnice LOK


 

XXII Festiwal Pieśni Chóralnej

Termin: 27.09.2020

Miejsce: Czersk

Organizator: Chór LUTNIA z Czerska, Gminne Centrum Kultury w Czersku, Gmina Czersk Urząd Miejski w Czersku

 

Festyn Gocki

Termin: wrzesień

Miejsce: Gmina Czersk

 

Plan na sezon letni w Wiejskim Dom Kultury w Swornegaciach

Rok 2019

 

- 08.06.2019 godz. 11.00 XXI Kaszubskie Regaty Wioślarskie im. B. Drewka (Plaża –Amfiteatr).

- 15.06.2019 Piknik profilaktyczny – Babilon.

- 24-26.06.2019 Biwak profilaktyczny –FUNKA.

- 25.06.2019 godz. 11.00 warsztaty ceramiczne

- 26.06.2019 godz. 10.00 warsztaty chlebowe.

- 27.06.2019 godz. 11.00 warsztaty projektowania mody „Kwiaty lata”.

- 29.06.2019 godz.  9.00 MOTOCYKLOWE OTWARCIE LATA (Amfiteatr Swornegacie).

- 29.06.2019 godz. 18.00 FESTYN Z WIANKAMI (Amfiteatr Swornegacie) : Koncert zespołu: „CRAZY”  , zabawa z zespołem „DARO”, konkurs na najładniejszy wianek.

- 02.07.2019 godz. 10.00 warsztaty ceramiczne.

godz. 15.00 warsztaty żeglarskie.

Godz. 17.00 zajęcia wioślarskie

- 03.07.2019 godz. 10.00 warsztaty plecionkarskie.

-                    godz. 14.00 wycieczka rowerowa.

- 04.07.2019 godz. 11.00 warsztaty z projektowania mody „Kaszubskie wzory”.

- 06-07.07.2019 godz. 10.00 kiermasz rękodzieła.

- 06.07.2018 godz. 19.00 FESTYN LETNI, Koncert zespołu: „ZDĄŻYĆ PRZED PÓŁNOCĄ”, zabawa taneczna z zespołem: „AWERS” (Amfiteatr Swornegacie).

- 09.07.2019 godz. 10.00 warsztaty ceramiczne.

godz. 15.00 warsztaty żeglarskie.

- 10.07.2019 godz. 10.00 warsztaty plecionkarskie.

godz. 14.00 wycieczka Nordic Walking (rowerowa).

- 11.07.2019 godz. 11.00 warsztaty „Projektowanie twarzy –barwny    świat leśnych zwierząt”.

godz. 18.00 Czwartki Kaszubskie (Kapela BAS).

- 12.07.2019 godz. 10.00 warsztaty chlebowe.

 

 

- 13.07.2019 godz. 18.00 FESTYN Z GWIAZDAMI, Koncert Zespołu: „KUBRYK” oraz „SZULERZY”, zabawa taneczna: „ATUT” (Amfiteatr Swornegacie).

- 16.07.2019 godz. 10.00 warsztaty ceramiczne.

godz. 15.00 warsztaty żeglarskie i wioślarskie.

- 17.07.2019 godz. 10.00 warsztaty przy kuchennej placie.

godz. 14.00 wycieczka rowerowa.

- 18.07.2019 godz. 11.00 warsztaty malowania na szkle.

- 18-20.07.2019 godz. 10.00 kiermasz rękodzieła.

- 18.07.2019 godz. 18.00 Czwartki kaszubskie (Kapela).

- 19.07.2019 godz. 10.00 warsztaty chlebowe.

- 20.07.2019 godz. 11.00 warsztaty z rysunku „Ze szkicownikiem wśród drzew”.

- 20.07.2019 godz. 19.00 FESTYN MUCYKI COUNTRY I FOLK „CHECZ, Koncert: „TOMASZ SZWED z ZESPOŁEM”, zabawa taneczna: „WASIŁEK” (Amfiteatr Swornegacie).

- 23.07.2019 godz. 10.00 warsztaty ceramiczne.

godz. 15.00 warsztaty żeglarskie i wioślarskie.

- 24.07.2019 godz. 10.00 warsztaty plecionkarskie.

godz. 14.00 rowerowa gra terenowa.

- 25.07.2019 godz. 11.00 warsztaty z projektowania.

godz. 18.00 Czwartki kaszubskie (Kapela).

- 25-28.07.2019 godz. 10.00 kiermasz rękodzieła.

- 26.07.2019 godz. 10.00 warsztaty wypieku chleba.

godz. 18.00 spektakl śpij kochanie

godz. 19.00 koncert zespołu „Pierwiastek z trzech”

- 27.07.2019 godz. 11.00 warsztaty plastyczne „Szkic – portrety”.

- 27.07.2019 godz. 19.00 FESTYN Z SZANTAMI, Koncert Zespołu: „ATLANTYDA”, zabawa taneczna z zespołem: „OLDY” (Amfiteatr Swornegacie).

- 30.07.2019 godz. 10.00 warsztaty hafciarskie.

godz. 15.00 warsztaty żeglarskie i wioślarskie.

- 01.08.2018 godz. 10.00 warsztaty hafciarskie cz. II

godz. 14.00 wycieczka rowerowa.

- 01-04.08.2019 godz. 10.00 kiermasz rękodzieła.

- 01.08.2019 godz. 11.00 warsztaty z projektowania mody (kaszubskie wzory).

godz. 18.00 Czwartki kaszubskie.

- 02.08.2019 godz. 10.00 warsztaty wypieku chleba.

- 03.08.2019 godz. 11.00 Regaty żeglarskie o Błękitną Wstęgę Jeziora Karsińskiego (Plaża – Amfiteatr Swornegacie).

- 03.08.2019 godz. 19.00 FESTYN ŻEGLARSKI, Koncert Szant: „HALS”, zabawa taneczna: „OLD BAND”.

- 06.08.2019 godz. 10.00 warsztaty ceramiczne.

godz. 15.00 warsztaty żeglarskie i wioślarskie.

- 07.08.2018 godz. 11.00 warsztaty „Projektowanie sukni wieczorowej”

godz. 14.00 rowerowa gra terenowa.

- 08- 11.08.2019 godz. 10.00 kiermasz rękodzieła.

- 08.08.2019 godz. 11.00 warsztaty plastyczne.

godz. 18.00 czwartki kaszubskie (kapela).

- 09.08.2019 godz. 10.00 warsztaty wypieku chleba.

- 10.08.2019 godz. 11.00 warsztaty plastyczne „Malowanie na szkle”.

- 10.08.2019 godz. 19.00 FESTYN z KABARETEM, występ kabaretu „DKD”, zabawa taneczna: „ATUT”.

- 13.08.2019 godz. 10.00 warsztaty ceramiczne.

godz. 15.00 warsztaty żeglarskie i wioślarskie.

- 14-18.08.2019 godz. 10.00 kiermasz rękodzieła.

- 14.08.2019 godz. 15.00 Test Kaszuba (gra terenowa, występ kapel kaszubskich).

- 16.08.2019 godz. 10.00 warsztaty wypieku chleba.

- 17.08.2019 godz. 11.00 warsztaty plastyczne „Projektowanie dłoni”

- 17.08.2019 godz. 16.00 DOŻYNKI

- 20.08.2019 godz. 10.00 warsztaty ceramiczne „Drobne dekoracje wystroju domu”.

godz. 15.00 warsztaty żeglarskie i wioślarskie.

- 21.08.2019 godz. 10.00 warsztaty przy kuchennej placie „Danie regionalne”.

- 21.08.2019 godz. 14.00 wycieczka Nordic Walking lub rowery

- 22-25.08.2019 godz. 10.00 kiermasz rękodzieła.

- 22.08.2019 godz. 11.00 warsztaty plastyczne „Warzywny ogród”.

godz. 18.00 czwartki kaszubskie.

- 23.08.2019 godz. 10.00 warsztaty wypieku chleba.

 

- 24.08.2019 godz. 18.00 Międzynarodowy festiwal bluesa: „BLUES W SWORACH” (Amfiteatr Swornegacie).

- 27.08.2019 godz. 10.00 warsztaty ceramiczne.

godz. 15.00 warsztaty żeglarskie i wioślarskie.

- 28.08.2019 godz. 10.00 warsztaty plecionkarskie.

- 28.08.2019 godz. 14.00 rowerowa gra terenowa.

- 29.08.2019 godz. 11.00 warsztaty plastyczne.

- 30.08.2019 godz. 10.00 warsztaty chlebowe.

- 31.08.2019 godz. 11.00 warsztaty plastyczne

 

 

IMPREZY SEZONOWE 2017

Zawody nocne PZW  Termin: 10.06.2017

Miejsce: jezioro Życheckie

Organizator: PZW

 

Mistrzostwa Chojnic w strzelaniu kulowym Termin: 10.06.2017

Miejsce: strzelnica Rytel

Organizator: ZM LOK

 

Turniej Tańca Towarzyskiego Termin: 10.06.2017

Miejsce: Ośrodek Kultury w Czersku

Organizator: Ośrodek Kultury w Czersku

 Urodziny Bruska Termin: 14.06.2017

Miejsce: Brusy

Organizator: Urząd Gminy

Kiermasz rękodzieła, warsztaty chlebowe, kino plenerowe 16.06.2017

-Amfiteatr w Swornegaciach.

 Realizacja projektu: „Żeby do tej pory wyplatały Swory”,17.0.2017

warsztaty ceramiczne, wycieczka rowerowa (Krzywce).

Kiermasz rękodzieła 17.06.2017

Swornegacie Dom Rzemiosła

V Rajd rowerowy pn. „Odjazdowy Bibliotekarz” Termin: 17.06.2017

Miejsce: Bory Tucholskie

Organizator: MBP, LekTURa

 

Charzykowy „Sailing Cup” – regaty o puchar „Relax-u” i „Westpol-u” Termin: 17.06.2017

Miejsce: Charzykowy

Organizator: ChKŻ

 

WIANKI Termin: 17.06.2017

Miejsce: Charzykowy

Organizator: ChKŻ

Koncert akordeonistów i keyboardzistów Termin: 19-21.06.2017

Miejsce: CKiB

Organizator: CKiB Brusy

Realizacja projektu: "Żeby do tej pory wyplatały Swory" , 24.06.2017

kiermasz rękodzieła, Noc Kupały (konkurs na najładniejszy wianek, konkursy sprawnościowe, występ kapeli kaszubskiej)

Swornegacie

Dni Chojnic 2017” – Jarmark Świętojański Termin: 23 – 25.06.2017

Miejsce: Stary Rynek

Organizator: PRCh, UM

Zawody spławikowe Termin: 25.06.2017

Miejsce: jezioro Zielone Małe

Organizator: PZW

 

Koncert gitarzystów, wokalistów

Termin: czerwiec

Miejsce: CKiB

Organizator: CKiB Brusy

 

 

Lipiec

II Czerski Festiwal Swojskich Smaków Termin: 01.07.2017

Miejsce: Plac Ostrowskiego w Czersku

Organizator: Urząd Miejski w Czersku

 

Festiwal Archeologiczny Termin: 1-2.07.2017

Miejsce: Czernica

 

Ogólnopolski Turniej Gry w Kaszubską Baśkę Termin: 2.07.2017

Miejsce: CKiB

Organizator: CKiB, Gmina Brusy, Kaszebe Baszka

 

XXV Festiwal Teatrów Ulicznych „Chojnicka Fiesta 2017” Termin: 2.07.2017

Miejsce: Stary Rynek, Fosa Miejska

Organizator: ChCK

Warsztaty plastyczne i rzeźbiarsko – malarskie podczas Ogólnopolskiego Pleneru Artystycznego Termin: 3-8.07.2017

Miejsce: Galeria Oczko- Męcikał

 

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski kl. Pirat Termin: 8 – 9.07.2017

Miejsce: Charzykowy

Organizator: ChKŻ

 

Rok Józefa Chełmowskiego- impreza plenerowa Termin: 8.07.2017

Miejsce: Chata Kaszubska Brusy Jaglie

Organizator: CKiB Brusy

 

Rajd rowerowy szlakiem Józefa Chełmowskiego Termin: 9.07.2017

Miejsce: Gmina Brusy i okolice

 

Super Drwal Termin: 14.07/ 22.07.2017

Miejsce: Park Borowiacki, Stadion miejski w Czersku

Organizator: Zakład Usług Leśnych „SZARMACH”, Urząd Miejski w Czersku

 

Chojnice Team Cup – Drużynowy Puchar Europy kl. Optimist Termin: 15 – 16.07.2017

Miejsce: Charzykowy

Organizator: ChKŻ

Międzynarodowy Festiwal Folkloru „ Kaszubskie Spotkanie z Folklorem Świata” Termin: 25-30.07.2017

Miejsce: Stadion Miejski w Brusach

Organizator: CKiB, Gmina Brusy, Konarzyny, Karsin, miasto i gmina Konarzyny i promocja Regionu Chojnickiego

 

 

Chojnicki Złoty Konik Morski kl. Optimist Gr. A i B Termin: 29 – 30.07.2017

Miejsce: Charzykowy

Organizator: ChKŻ

.

Jarmark Zaborski Termin: 30.07.2017

Miejsce: Brusy

Organizator: CKiB Brusy

 

 

Sierpień

 

 Wyścigi kajakowe o Błękitną Wstęgę WKP Termin: 05.08.2017

Miejsce: Ośrodek Kultury w Rytlu

Organizator: Ośrodek Kultury w Rytlu

 

Pieczenie chleba w Widnie Termin: 5.08.2017

Miejsce: Widno

Organizator: CKiB Brusy

XX Festiwal Piosenki Żeglarskiej Charzykowy 2016 Termin: 11 – 13.08.2017

Miejsce: Amfiteatr w Charzykowach

Organizator: GOK

 

VII Chojnickie Noce Operetkowe Termin: 12 – 13.08.2017

Miejsce: Fosa Miejska

Organizator: UM, ChCK

XI Turniej Rycerski, inscenizacja oblężenia miasta Chojnice z 1466 r. Termin: 26.08.2017

Miejsce: Fosa Miejska

Organizator: UM, ChCK, BR Herbu TUR, ES Pomerania

 

Pożegnanie Lata Termin: 26.08.2017

Miejsce: Brusy

Organizator: CKiB Brusy

 COURSINGI I WYŚCIGI CHARTÓW 26-27.08.2017

Swornegacie

Regaty odpustowe Termin: sierpień

Miejsce: Charzykowy

Organizator: ChKŻ

 

Wrzesień

XIX Chojnickie Filmobranie Termin: druga połowa września

Miejsce: ChDK, aula ZS

Organizator: UM, ChCK, ES Pomerania, DKF „CISZA”, ZS LO, Starostwo Powiatowe

 

Kamień wersalski Termin: 01.09.2017

Miejsce: miejsce pamięci

Organizator: Komitet

 

Ogólnopolski Zlot Turystów Kolarzy na pole Szarży pod Krojantami, Spływ kajakowy Termin: 1 – 3.09.2017

Miejsce: Charzykowy – Krojanty

Organizator: ChTMR „Cyklista”

 

Inscenizacja Szarży pod Krojantami- Festyn kawaleryjski z rekonstrukcją szarży i wybranych epizodów militarnych Termin: 3.09.2017

Miejsce: pola Krojanty

Organizator: UG, Fundacja Szarża pod Krojantami

 

IV Rajd Kaszubskiej Marszruty Termin: 8.09.2017

Miejsce: Stary Rynek

Organizator: PRCh

 

Dożynki Gminne Termin: 09.09.2017

Miejsce: Boisko w Konarzynach

Organizator: GOK

 

Regaty o „Puchar Komandora ChKŻ”, kl. regatowe Termin: 9 – 10.09.2017

Miejsce: Charzykowy

Organizator: ChKŻ

 

  Święto Grzyba w Gutowcu Termin: 09.2017

Miejsce: Gutowiec

Organizator: Sołectwo Gutowiec, Ośrodek Kultury w Rytlu, Urząd Miejski w Czersku

 

Zaborskie Dożynki Gminne Termin: 10.09.2017

Miejsce: Brusy

Organizator: CKiB, Urząd Gminny, Parafia

Zabory Cup- VII Super Puchar Termin: 17.09.2017

Miejsce: Brusy

Organizator: CKiB, ZKP, Gmina Brusy, Kaszebe Baszka

 

Regaty „80 Błękitna Wstęga Jeziora Charzykowskiego” Termin: 23.09.2017

Miejsce: Charzykowy

Organizator: ChKŻ

 

Festyn Gocki Termin: 23.09.2017

Miejsce: Parking przed bramą główną rezerwatu „Kręgi Kamienne” w Odrach

Organizator: LGD Sandry Brdy. Urząd Miejski w Czersku

Święto Pieczonego Ziemniaka w Rytlu Termin: 30.09.2017

Miejsce: Rytel

Organizator: Ośrodek Kultury w Rytlu

 

Święto Ziemniaka Termin: 30.09.2017

Miejsce: Zielona Huta

Organizator: GOK/ sołectwo Zielona Huta

 

Zapisz